Irlandia potrzebuje mechaników

Powrót do bloga

Podczas gdy świat pogrążył się w lockdownie i wiele branż zostało zamrożonych są zawody w których zapotrzebowanie na pracowników jest wciąż bardzo duże.

W Irlandii od wielu tygodni obowiązuje najwyższy poziom obostrzeń który który skutkuje zamknięciem dużej części funkcjonujących branż, otwarte pozostały te oznaczone jako 'niezbędne’ do których zalicza się serwisy samochodowe. Pomimo spadku sprzedaży nowych samochodów, pojazdy wciąż poruszają się po drogach i wciąż wymagają napraw co sprawia, że mechanik samochodowy jest zawodem odpornym na kryzys. Największe zapotrzebowanie występuję w serwisach samochodów ciężarowych i firmach transportowych które jeżdżą bez względu na obostrzenia. Mała liczba dostępnych mechaników, szczególnie w mniejszych miejscowościach sprawia, że firmy muszą decydować się na szukanie pracowników z zagranicy w tym bardzo często z Polski. Wysoki kurs euro w stosunku do polskiej złotówki, łagodniejszy klimat i dobre połączenie lotnicze sprawiają, że Irlandia ciągle jest chętnie wybieranym miejscem zarobkowym dla mechaników z Polski.

Jeśli jesteś mechanikiem i chciałbyś pracować w Irlandii zobacz aktualne oferty.

Biorąc pod uwagę małą popularność szkół technicznych w Irlandii, zapotrzebowanie na mechaników z Polski wciąż powinno być duże a wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może jeszcze zwiększyć ilość zainteresowanych pracą w Irlandii, dla ludzi decydujących się na pracę na wyspach.

2021-02-12

Inne wpisy

wypełnianie formularza

Jak uzyskać PPS Number

PPS Numer jest unikalnym numerem działającym w Irlandii […]

Czytaj więcej
flaga Irlandii

10 ciekawostek dotyczących Irlandii

1 Język polski jest drugim najczęściej używanym językiem […]

Czytaj więcej
gealic football

5 najpopularniejszych sportów w Irlandii

Sport jest ważnym elementem życia w Irlandii, ponad […]

Czytaj więcej